Xterra Klíny

Stanislav Špiler 6 let, 1 měsíc

0 komentáře

Poslední srpnovou sobotu se v Krušnohorských Klínech konal 12. ročník terénního triatlonu - Krušnoman, který byl zároveň finálovým závodem Českého poháru Xterra 2013. Protože se mělo rozhodnout o celkovém vítězi celého poháru, sešla se na startu většina české špičky.

Jirka Klíma z CK PeMaP Přerov byl před závodem průběžně druhý a dalo se očekávat, že bude chtít bojovat nejen o vítězství v závodě, ale i vítězství v celkovém hodnocení.

Plavecká část proběhla v zatopeném lomu Oprám na okraji Litvínova. Byla rozdělena do divácky zajímavých 5 okruhů a měřila něco málo přes 1500 metrů. Jirka Klíma zaplaval jako 3. nejlepší, na své poměry nadstandartně dobře. Jeho zlepšení je hlavně zásluhou přerovského plaveckého trenéra Ondry Šlechty, se kterým zatím spolupracuje necelý měsíc, ale plavecký posun Jirky Klímy je až neuvěřitelný.

Cyklistická část měřila náročných 33 km s převýšením skoro 1400 m. Pro všechny to byla prověrka sil, se kterou se Jirka popral na výbornou. V polovině trasy dojel první dva plavce, chvíli s nimi spolupracoval, ale nakonec se i od nich odpoutal a vytvořil si tak důležitý náskok před závěrečným během.

Běh byl dlouhý 8 km a rozdělen do 4 okruhů. Běžecká trasa vedla přes místní sjezdovku, kterou museli závodníci zdolat v každém okruhu. Jirka si již závod pohlídal a v posledním okruhu tušil, že si běží pro zasloužené vítězství a velký úspěch v jeho kariéře.

Druhému Václavu Holubovi nadělil 1:34 a třetímu Tomáši Jiránkovi 3:07. Jirka Klíma po závodě řekl: " Jsem velice šťastný za celkové vítězství v poháru. Zároveň se těším na spolupráci s Ondrou Šlechtou, který mě může v plavání posunout dál, což mě na velkých závodech částečně limitovalo."

Nyní již Jirka vyhlíží ke svým dvěma dalším cílům sezóny. První cíl bude tento víkend Mistrovství Evropy v terénním triatlonu a pokud Jirka Klíma se svým týmem sežene dost prostředků, tak i říjnové Mistrovství světa Xterra na Havaji. Oba závody by byli odměnou za jeho celoroční úspěchy a navíc by poprvé na MS Xterra startoval jako profesionál.